Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest dynamiczna i większość osób planujących wyjazdy zastanawia się na ile poważna oraz zagrażająca jej zdrowiu i życiu. Nie jesteśmy w stanie w obecnej chwili określić do kiedy stan międzynarodowej pandemii będzie się utrzymywał. Na te pytania z pewnością nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi, jednakże już teraz wiemy dwiemy, dokądokąd się nie wybierać. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

 

tu: https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-podrozujacych.

 

Jeśli masz wykupioną wycieczkę do miejsca, które zostało objęte kwarantanną z powodu koronawirusa (lub miejsca pobliskiego) to pamiętaj, że masz prawo z niej zrezygnować a organizator będzie zobowiązany do zwrotu wpłat dokonanych z tytułu imprezy turystycznej. Podstawę prawną stanowi art. 47 ust. 4 wzw. z art. 4 pkt 15 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Przesłanką skutecznego odstąpienia od umowy o udział w imprezie turystycznej przed rozpoczęciem tej imprezy turystycznej bez ponoszenia opłaty za odstąpienie jest wystąpienie nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności pokoliczności, przez którerzez które należy rozumieć „sytuację pozostającą poza kontrolą strony powołującej się na taką sytuację, której skutków nie można było uniknąć, nawet gdyby podjęto wszelkie rozsądne działania”. Jedną z takich sytuacji jest niewątpliwie wybuch epidemii poważnej choroby w docelowym miejscu podróży, a COVID-19 (choroba wywołana przez koronawirusa) jest poważną chorobą, która rozprzestrzenia się iaktualnie przypadki zachorowania stwierdzono w większości krajów świata (stan na dzień 10 kwietnia 2020 roku).

 

Aby móc domagać się zwrotu wpłaconych już kwot za imprezę turystyczną musisz odstąpić od umowy jeszcze przed rozpoczęciem tej imprezy. Pamiętaj aby zachować wszystkie wymogi formalne, a jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie skontaktuj się z Naszą Kancelarią.

 

 

 

 

01 lipca 2020

Koronawirus a wykupiona wycieczka - czy można zrezygnować ?

Kancelaria Oddłużeniowa Connecto
Kancelaria Oddłużeniowa Connecto

ul. Kościuszki, 40-047 Katowice
 

ul. Sienna 7/2, 41-902 Bytom
 

ul. Mierosławskiego 5, 40-907 Bytom

Kancelaria Prawna Connecto

Copyright © 2023 Kancelaria Prawna Connecto. 

Polityka Prywatności

NIP: 6452570354 | woj. śląskie