Kancelaria Oddłużeniowa Connecto
Kancelaria Oddłużeniowa Connecto

Upadłość Firm

Jak przebiega postępowanie upadłościowe?

Ogłoszenie upadłości – w jaki sposób spółka uznawana jest za niewypłacalną?

 

Prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może wiązać się z wieloma wyzwaniami czy problemami finansowymi, które nierzadko ostatecznie zmuszają do podjęcia decyzji o ogłoszeniu upadłości. Aby mogła mieć ona miejsce, musi nastąpić niewypłacalność spółki. Jest to sytuacja, w której firma utraciła zdolność do wykonywania swoich zobowiązań pieniężnych. Istotne jest jednak, by niewypłacalność miała charakter trwały – oznacza to, że spółka nie może uiścić opłaty wierzycielom zarówno teraz, jak i w najbliższej przyszłości. Ogłoszenie upadłości następuje więc w sytuacji, gdy spółka nie posiada płynnych środków, które mogłaby przeznaczyć na spłatę powstałych długów.

 

Postępowanie upadłościowe spółki krok po kroku – o czym pamiętać?

 

Kluczem do rozpoczęcia procedury upadłościowej jest szczegółowa analiza sytuacji finansowej i prawnej firmy. W wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem jest wejście w proces restrukturyzacji, jednak najlepiej skonsultować to z zaufaną kancelarią. Jeśli okaże się, że spółka jest niewypłacalna i nastąpi decyzja o ogłoszeniu upadłości, należy dopilnować kilku procedur. Pierwszy i najważniejszy krok stanowi złożenie wniosku o upadłość spółki z o.o. Może to zrobić każdy członek zarządu, jednak ważne, by trzymał się określonych terminów. Zgodnie z przepisami wniosek o upadłość musi zostać złożony w ciągu trzydziestu dni od momentu wystąpienia stanu niewypłacalności. Dotrzymanie terminu zwalnia zarząd z osobistej odpowiedzialności za zadłużenia.

Upadłość konsumencka - skuteczne ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Wniosek o ogłoszenie upadłości oraz dalsze etapy postępowania

 

Sąd szczegółowo bada każdy wniosek, dlatego istotne jest jego prawidłowe i dokładne wypełnienie. Dokument powinien spełniać wszelkie wymogi pism procesowych wynikających z kodeksu postępowania cywilnego. Ważne jest także doprecyzowane uzasadnienie wniosku oraz dołączenie załączników, które będą swoistym materiałem dowodowym popierającym zawarte w nim informacje. Mogą być to: bilans, aktualny wykaz majątku spółki czy wykaz tytułów egzekucyjnych lub wykonawczych. W takich sytuacjach najlepiej skonsultować się z naszym prawnikiem, który pomoże przygotować wniosek i przeprowadzi spółkę przez dalsze etapy postępowania. Po terminowym złożeniu dokumentów, sąd je rozpatruje i wyznacza syndyka, którego zadaniem jest sprawdzenie majątku spółki oraz zweryfikowanie jej sytuacji. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, sąd wzywa wierzycieli do zgłoszenia wierzytelności. W tym momencie majątek spółki staje się masą upadłości, a zarząd traci wszelkie prawa z nim związane. Dalszą pracę pozostawia się syndykowi, który przeprowadza postępowanie upadłościowe i doprowadza do likwidacji spółki oraz spłacenia wierzycieli.

 

Rola kancelarii w postępowaniu upadłościowym spółki

 

Postępowanie upadłościowe spółki z o.o. jest niełatwym i często stresującym procesem. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników. Nasza kancelaria gwarantuje pełne wsparcie na każdym etapie postępowania. Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest prawidłowe oraz precyzyjne napisanie wniosku, przygotowanie odpowiednich dokumentów czy dopilnowanie terminów. Z doświadczenia wiemy, na jakie aspekty zwraca uwagę sąd przy rozpatrywaniu wniosku oraz jakie kolejne kroki będą przez niego podejmowane. Zajmujemy się dokładną analizą kondycji finansowej spółki oraz sytuacji Klienta, a także dbamy o skuteczne otwarcie procedury upadłościowej firmy. Oferujemy konsultacje prawne przedsiębiorcom z Zabrza, Piekar Śląskich czy Chorzowa. Warto nam zaufać, gdyż dokładamy wszelkich starań, by współpraca naszych Klientów z syndykiem, a także cały proces upadłościowy przebiegły sprawnie i bezproblemowo.

,,Pozwól sobie na spokój, my będziemy martwić się za Ciebie'' 

Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego

Twój e-mail:
Numer kontaktowy
Treść wiadomości:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, akceptuję zasady przetwarzania danych zawarte w polityce prywatności.

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Kościuszki, 40-047 Katowice
 

ul. Sienna 7/2, 41-902 Bytom
 

ul. Mierosławskiego 5, 40-907 Bytom

Kancelaria Prawna Connecto

Copyright © 2023 Kancelaria Prawna Connecto. 

Polityka Prywatności

NIP: 6452570354 | woj. śląskie