Kancelaria Oddłużeniowa Connecto
Kancelaria Oddłużeniowa Connecto

Upadłość konsumencka - pomoc dla dłużników

Zadzwoń

Pomożemy Ci ogłosić upadłość konsumencką

Uwolnij się od długów i zacznij od początku!

 

Niekiedy zadłużenie jest na tyle duże, że trudno ponosić jego koszty. Wtedy może pomóc ogłoszenie upadłości konsumenckiej, w czym może wesprzeć Cię nasza kancelaria. Świadczymy pomoc dla dłużników na każdym jej etapie, a nim jeszcze zalecimy takie działanie, wykonana zostaje szczegółowa analiza sytuacji finansowej. Jeśli należysz do osób mających problem ze spłatą swoich zobowiązań – niewykluczone, że to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie.

Upadłość konsumencka - skuteczne ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Wartość twojego majątku nie przekracza sumy długów.

Jesteś osobą fizyczną lub zakończyłeś prowadzenia działalności gospodarczej.

Masz problemy ze spłatą bieżących zobowiązań (np. czynsz, prąd, raty kredytu).

Upadłość konsumencka jest dla Ciebie, jeżeli:

Czym jest upadłość konsumencka?

 

 

Czynność ta została unormowana art. 491 Prawa upadłościowego. Upadłość konsumencka to rodzaj postępowania sądowego przewidzianego dla osób fizycznych. Jej ogłoszenie może nastąpić, gdy wskutek nieprawidłowych decyzji dotyczących finansów i pozostałych czynników, dłużnik okazał się niewypłacalny. Innymi słowy - to pomoc w sytuacji przytłaczającego zadłużenia, powstałego w szczególności z przyczyn niezależnych od dłużnika, takich jak choroba, zwolnienie z pracy, ciężka sytuacja osobista, a także nieprawidłowych decyzji finansowych skutkujących podpadnięciem w spiralę zadłużenia.

 

Aby skorzystać z tego rozwiązania, nie można prowadzić własnej działalności gospodarczej (co istotne – tyczy się to również „wolnych zawodów”), być wspólnikiem spółki jawnej lub partnerskiej, komplementariuszem, komandytariuszem czy akcjonariuszem w spółkach komandytowych i komandytowo-akcyjnych. Taka osoba, po przeprowadzeniu stosownej analizy sytuacji finansowej (wartość majątku musi być niższa od kwoty zadłużenia), ma prawo wykorzystać opisywaną instytucję, np. korzystając z pomocy prawników specjalizujących się w tym zakresie.

 

Upadłość konsumencka może również obejmować sprawy związane z prowadzoną działalnością biznesową np. zobowiązania prowadzone w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, powstałe w związku z odpowiedzialnością członka zarządu za zobowiązania spółki.

 

Na czym polega pomoc prawników?

 

Częścią działalności naszej Kancelarii Prawnej Connecto jest udzielanie wsparcia dłużnikom z Katowic oraz Bytomia, którzy ogłaszają upadłość konsumencką. Proces rozpoczynamy od bezpłatnej analizy sytuacji danego Klienta. Podczas pierwszego spotkania określamy, czy konieczne jest kolejne, czy od razu można przystąpić do wszczęcia procesu ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Może bowiem wystąpić konieczność przekazania dokumentacji związanej z zadłużeniem Klienta. Taka potrzeba nie zachodzi jednak w każdym przypadku.

 

Po potwierdzeniu, że dany przypadek kwalifikuje się do wszczęcia procesu uregulowania długów w związku z niewypłacalnością, podejmujemy kolejny etap współpracy. Świadczymy usługę przygotowania oraz złożenia stosownego wniosku (ogłoszenia upadłości konsumenckiej) do odpowiedniego sądu rejonowego.

 

Konsultacje w sprawie procesu uregulowania długów odbywają się stacjonarnie, w naszej Kancelarii Prawnej Connecto przy ul. Siennej 7/2 w Bytomiu lub w drugiej siedzibie, w Katowicach na ul. Kościuszki, 40-047.

 

Oferujemy wsparcie prawników podczas całego postępowania sądowego.

Usługę świadczymy kompleksowo:

Przeprowadzamy pełną analizę sytuacji klienta

Przygotowujemy wniosek o upadłość konsumencką i składamy go w sądzie

,,Pozwól sobie na spokój, my będziemy martwić się za Ciebie'' 

Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego

Twój e-mail:
Numer kontaktowy
Treść wiadomości:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, akceptuję zasady przetwarzania danych zawarte w polityce prywatności.

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ul. Kościuszki, 40-047 Katowice
 

ul. Sienna 7/2, 41-902 Bytom
 

ul. Mierosławskiego 5, 40-907 Bytom

Kancelaria Prawna Connecto

Copyright © 2023 Kancelaria Prawna Connecto. 

Polityka Prywatności

NIP: 6452570354 | woj. śląskie